Gra Bałagan w przedszkolu będzie miała swoją premierę 7 sierpnia, ale już dziś – przedpremierowo – chciałabym ją Wam pokazać z bliska. Gra dla dzieci 4+, graczy może być aż 6 (tyle jest skrzyneczek, każdy z graczy powinien mieć jedną z nich).

W skład zestawu wchodzą – tafelki (48 sztuk) – na każdym z nich obrazek trzech różnych zabawek, żeton bałaganu, sześć skrzyneczek do samodzielnego złożenia. Minimalna ilość graczy to dwie osoby.

W ramach przygotowania do gry rozkładamy tafelki obrazkami do dołu. Gracze wybierają również swoją skrzyneczkę, do której będą wrzucać zebrane tafelki – rzez w tym, by zebrać ich jak najwięcej.

bałagan w przedszkolu muduko
bałagan w przedszkolu muduko
bałagan w przedszkolu muduko
bałagan w przedszkolu muduko
bałagan w przedszkolu muduko
bałagan w przedszkolu muduko
bałagan w przedszkolu muduko
bałagan w przedszkolu muduko
bałagan w przedszkolu muduko
bałagan w przedszkolu muduko

Aby zdobyć tafelki – należy podążać za wytycznymi zawartymi w instrukcji. Na początku rozgrywki odwracamy jeden z tafelków obrazkiem od góry. Następnie pierwszy gracz odwraca kolejny tafelek i porównujemy obrazki  zabawek, które się na nich znajdują.

Jeśli wśród zabawek na tafelkach są dwie takie same – gracz zgarnia tafelek do swojej skrzyneczki i odwraca kolejny, który będzie służył do porównywania następnych tafelków, odwracanych przez kolejnych graczy.

W instrukcji zaleca się, by wszyscy grali jednocześnie – to znaczy porównywali obrazki jednocześnie, każdy z graczy zatem ma szanse zdobyć tafelki, nie tylko ten, którego jest kolej. Dla mnie to rozwiązanie się sprawdza, jeśli graczami jest dwójka dzieci w podobnym wieku, ale w przypadku kiedy gra dorosły z dzieckiem  (ja z Frankiem, dajmy na to) jest to totalnie nie fair rozwiązanie, bo wiadomo, że ja jestem w tym wypadku bardziej spostrzegawcza. Dlatego my gramy tak, że tylko ten, kto odwrócił tafelek sprawdza i porównuje.

Jeśli na tafelkach nie ma tych samych zabawek, odwracamy nasz tafelek obrazkiem do dołu i przychodzi kolej następnego gracza.

W tej grze mamy więc połączenie memory w klasycznym wydaniu, bo warto zapamiętywać odwrócone przez innych graczy tafelki – oraz dobble.

W instrukcji znajdziecie również dwa dodatkowe warianty gry – dla bardziej zaawansowanych, fajna opcja, dzięki temu gra długo się nie znudzi.

Polecamy!

Do kupienia tutaj od 7 sierpnia : BAŁAGAN W PRZEDSZKOLU

Zajrzyj do innych wpisów o grach planszowych:

GRY I KARTY, KTÓRE WSPIERAJĄ ROZWÓJ MOWY

GRY ALEXANDER – CO ROBIĆ Z CZTEROLATKIEM

GRY OD KAPITAN NAUKA

GRY JUŻ OD 3. ROKU ŻYCIA

GRA DLA NAJMŁODSZYCH I NIE TYLKO – KOLOROWE BUTY

NIE WSZYSTKIE GRY OZNACZAJĄ RYWALIZACJĘ

2020© MAMOWATO.PL | PATRYCJA PTASZEK