Minął już ponad rok, odkąd Franek zaczął uczęszczać na zajęcia w szkole języka Novakid. Kiedy zaczynaliśmy, opisałam swoje przemyślenia oraz obawy związane z taką formą nauki we wpisie: NAUKA JĘZYKA ANGIELSKIEGO ONLINE. Dziś, po ponad roku, mogę opowiedzieć Wam coś więcej.

Kiedy pisałam o naszych początkach w NOVAKID, mówiłam głośno o swoich obawach – czy taka forma nauki online będzie dla nas odpowiednia? Co z kontaktem z żywym człowiekiem? Czy Franek ogarnie temat technologicznie – czy program do nauki nie będzie dla niego zbyt trudny? Czy da radę skupić się i utrzymać koncentrację przez całą lekcję?

Dlaczego więc zdecydowałam się na naukę online?

Czułam, że totalnie nie mamy przestrzeni na kolejne zajęcia, na które musiałabym go dowozić (wtedy Franek chodził na judo oraz piłkę nożną, w tym roku chodzi tylko na piłkę, ale za to dwa razy w tygodniu, dodatkowo jeździmy również do Hombandy – to takie miejsce w Gdańsku, które skupia rodziny z dziećmi w edukacji domowej).

Poza tym – lekcje online przez tablet miały dla mnie również swojego rodzaju zalety – pokazanie, że technologia może służyć edukacji, rozwojowi, że można mądrze wykorzystać tablet, komputer, czy komunikatory w dzisiejszych czasach.

Trzecia rzecz to nauka w odpowiednim dla nas czasie – większość szkół języka angielskiego, które uczą stacjonarnie, feruje zajęcia w soboty lub popołudniami. Ta opcja nie jest dla nas korzystna, nam najbardziej pasują zajęcia do południa lub w okolicy południa w dni robocze – w Novakid mamy naprawdę sporo godzin lektorów do wyboru – o różnych porach dnia.

ZALETY UCZENIA SIĘ ANGIELSKIEGO ONLINE W NOVAKID

Dla mnie ogromną zaletą okazało się być w praktyce nie dojeżdżanie na zajęcia – to faktycznie duża wygoda – w tym momencie Franek ma lekcje w Novakid jeden raz w tygodniu, zajęcia trwają 25 minut i dokładnie tyle poświęcamy na te zajęcia – odchodzi nam czas, który minąłby nam na dojeżdżanie, przygotowywanie się do wyjścia, wszelkie organizacyjne rzeczy. To ogromny komfort.

Zajęcia online są korzystne również w okresie jesienno-zimowym, kiedy sporo dzieci choruje. W okresie pandemii okazały się świetnym rozwiązaniem – nie straciliśmy ani jednych zajęć.

szkoła języka angielskiego Novakid
szkoła języka angielskiego Novakid
szkoła języka angielskiego Novakid

Dodatkowo na platformie mamy wszystkie materiały – nie potrzebujemy żadnych dodatkowych książek, płyt ani niczego (w związku z tym naszym kosztem są tylko i wyłącznie godziny z lektorem).

Zajęcia są nagrywane – możemy odtworzyć je w naszym pulpicie po zalogowaniu. Możemy również osobno odtworzyć wszystkie slajdy, które pokazywał nauczyciel na zajęciach – to świetna forma powtórki.

Jeśli chodzi o moje obawy związane ze skupieniem Franka przez 25 minut – okazały się one bezpodstawne. A raczej – w sumie miały solidne podstawy i faktycznie Franek nie byłby w stanie siedzieć i w spokoju uczestniczyć w zajęciach przez tyle czasu, jednak trafiliśmy na świetnego lektora, który jest bardzo elastyczny i doskonale wyłapuje momenty, w których przyda się Frankowi na przykład zabawa ruchowa, jakiś quiz (Franek bardzo lubi tę formę), piosenka czy na przykład rozmowa o jakimś temacie, który Franka interesuje aktualnie (na przykład nauczyciel prosi, by przyniósł swoje figurki dinozaurów lub super bohaterów i to o nich sobie rozmawiają).

Dodatkowym atutem jest to, że zajęcia prowadzone są przez native speakera – czyli nie ma możliwości przejścia na język polski.

Jak wyglądają zajęcia?

Zajęcia odbywają się na specjalnej platformie, do której mamy dostęp po utworzeniu konta. W naszym profilu możemy śledzić harmonogram zajęć, wykupić pakiet lekcji oraz oglądać powtórki z lekcji czy korzystać z materiałów, które były wykorzystywane na zajęciach.

Potrzebujemy tabletu lub komputera oraz głośników lub słuchawek i mikrofonu. My korzystamy z tych wbudowanych w tablet.

szkoła języka angielskiego Novakid
szkoła języka angielskiego Novakid
szkoła języka angielskiego Novakid

Gdy zaczynają się nasze zajęcia, w naszym profilu klikamy w przycisk WEJDŹ DO KLASY i system przenosi nas do platformy edukacyjnej, gdzie widzimy i słyszymy lektora, on lub ona widzą oraz słyszą nas. Jednocześnie mamy interaktywną tablicę, na której lektor wyświetla materiały – zarówno on, jak i my możemy po niej pisać.

O każdych zajęciach jesteśmy informowani przez SMS – nie sposób ich przegapić. Zajęcia możemy również odwoływać lub przekładać – do 8 godzin przez zajęciami jest to całkowicie darmowe.

Jeśli chodzi o cenę – różni się ona w zależności od tego, jak duży pakiet zajęć wykupujemy. Przy zakupie 20 zajęć z native speakerem, koszt jednej lekcji to 42 złote. Ten sam pakiet z near-native (który również nie jest Polakiem) to koszt 23 zł za lekcję.

Możemy również zapisać się na całkowicie darmową lekcję próbną i zdecydować, czy taka forma nauki jest odpowiednia dla nas i naszego dziecka. Możecie się na nią zapisać na tej stronie LEKCJA PRÓBNA. Jeśli wpiszecie tam mój kod kod PATRYCJA17905, po zakupie zajęć Wasze konto zostanie doładowane kwotą 60 zł.

Zajęcia dedykowane są dzieciom w wieku od 4 lat do 12 roku życia.

szkoła języka angielskiego Novakid
szkoła języka angielskiego Novakid
szkoła języka angielskiego Novakid
szkoła języka angielskiego Novakid

MOJA OPINIA

Po ponad roku nauki mogę powiedzieć zdecydowanie – jesteśmy bardzo zadowoleni. Przede wszystkim widzę u Franka brak blokady w mówieniu, nie krępuje go to, że nie mówi poprawnie, nie zna jakiegoś słówka (zapyta mnie, lub pokaże, jeśli potrafi).

Moja siostra ma partnera anglojęzycznego i tu mogliśmy sprawdzić w praktyce, czy lekcje angielskiego przyniosły Frankowi korzyść.

Z perspektywy czasu i wspominając moją naukę języka angielskiego,  największy problem miałam właśnie z tym, ze skupiałam się na tym, by powiedzieć zdanie poprawnie, zamiast skoncentrować się na komunikacji, złapać luz językowy.

Bardzo podoba mi się system nauki w Novakid, wielokrotne powtórzenia nie są dla nas nudne, bo naprawdę mało ćwiczymy poza zajęciami, a i tak widzę u Franka ogromny postęp.

Polecamy naukę w Novakid i zachęcam Was do skorzystania z opcji lekcji próbnej – możecie się na nią zapisać na tej stronie LEKCJA PRÓBNA. Jeśli wpiszecie tam mój kod kod PATRYCJA17905, po zakupie zajęć Wasze konto zostanie doładowane kwotą 60 zł.

2020© MAMOWATO.PL | PATRYCJA PTASZEK