Nie tak dawno opisywałam Wam na blogu system edukacyjny PUS od Wydawnictwa Epideixis. Właściwie o PUS powstały już dwa wpisy – znajdziecie je TUTAJ oraz TUTAJ. To dlatego, że PUS jest niesamowitą pomocą, która rośnie razem z dzieckiem!

Podstawą systemu PUS jest układanka kontrolna – to pudełko z klockami, plastikowymi tafelkami. Na jednej ze stron mają liczby od 1 do 12, na drugiej stronie z kolei znajduje się kawałek wzoru.

Do tego na stronie wydawnictwa Epideixis dokupuje się specjalne książeczki – a tu już jest naprawdę urodzaj materiałów. Znajdziecie w nich wszystko – od pomocy dla przedszkolaka do trudniejszych zadań matematycznych, kodowania, ćwiczeń z czytania.

W pierwszym wpisie pokazywałam nasz zestaw dedykowany wtedy trzyletniemu Frankowi. Książeczki, które wybrałam dla takiego wieku znajdziecie TUTAJ.
W drugim wpisie pokazywałam z kolei książeczki z zadaniami, które pasują bardziej dla dziecka w wieku 5-7 lat. Moje wybory znajdziecie TUTAJ.

Dziś chciałabym pokazać Wam dodatkowe książeczki z zadaniami, które również pasują do zestawów PUS.

Zasada działania jest zawsze taka sama – zadanie w książeczce rozwiązujemy układając jednocześnie tafelki z numerami w odpowiednim polu opakowania (również ponumerowanym). Po zakodowaniu w ten sposób rozwiązania, odwracamy pudełko i sprawdzamy, czy uzyskany po drugiej stronie tafelków wzór, jest zgodny z wzorcem odpowiedzi w książce z zadaniami (wzór, który powinniśmy otrzymać zawsze jest podany przy zadaniu).

KODUJ, SZYFRUJ część 1

W książeczce znajdziemy sporo zadań związanych z kodowaniem. To zadania wymagające skupienia, jest dużo wyszukiwanek wzorów, kodowania drogi, odczytywania zakodowanych nazw. Będziemy w tej książeczce szyfrować, również przy użyciu alfabetu greckiego.

Dodatkowo przemycone zostaną flagi państw Europy, nazwy dużych miast Europy oraz kilka europejskich zabytków.

Zdecydowanie dla dzieci 5+, najlepiej umiejących czytać. To pierwsza część z serii KODUJ, SZYFRUJ. W drugiej poziom trudności jeszcze wzrasta, a już tu nie jest tak łatwo. Bardzo fajna książeczka, zadania cudownie ćwiczą koncentrację i idealnie nadają się dla dzieci, które mają ochotę spróbować swoich sił z trudniejszymi, czasem wieloetapowymi zadaniami.

Do kupienia tutaj: KODUJ, SZYFRUJ część 1

system edukacji pus
system edukacji pus
system edukacji pus
system edukacji pus
system edukacji pus
system edukacji pus
system edukacji pus

NIE TYLKO DLA GENIUSZY – rebusy

To również książeczka dla dzieci czytających. Zabawy słowem, zamiany liter, szyfrowanie obrazem, ćwiczenie skojarzeń, utrwalanie znaków graficznych liter, zabawy rymami – tu znajdziecie to wszystko. Franek ostatnio ma fazę na rebusy, nawet zaczął tworzyć swoje pierwsze rebusowe zagadki, więc ta książeczka z zadaniami idealnie wpasowała się w ten czas rebusowego zainteresowania.

Do kupienia tutaj: NIE TYLKO DLA GENIUSZY – rebusy

system edukacji pus
system edukacji pus
system edukacji pus
system edukacji pus

MATEMATYKA NA WESOŁO część 2 i 3

W bogatej serii matematycznej sięgnęłam po dwa tytuły – dodawanie i odejmowanie w zakresie 20 oraz zadania tekstowe. Jeśli chodzi o dodawanie i odejmowanie w zakresie 20, bardzo chciałabym u Franka zautomatyzować te działania, ta książka super się do tego nadaje, bo zadań jest bardzo dużo i faktycznie widzę, że jak Franek wsiąknie w rozwiązywanie ich to idzie mu to płynnie i praktycznie sporo już wykonuje w głowie.

Zdecydowanie jest to książeczka dla dzieci z fazą na dodawanie i odejmowanie, inaczej będzie to żmudne rozwiązywanie zadań. Mój starszy syn bardzo mocno jest w dodawaniu i odejmowaniu i może bardzo długo (czytaj 10 minut, ma 5 lat w końcu, ale dla mnie to sporo czasu) siedzieć i rozwiązywać jedno równanie po drugim.

Zadania tekstowe zakupiłam z myślą o delikatnym wprowadzaniu ich, przejściu z podanego równania do własnego komponowania równań w oparciu o informacje podane w treści zadania.

Do kupienia tutaj:

Matematyka na wesoło cz. 2

Matematyka na wesoło cz. 3

system edukacji pus
system edukacji pus
system edukacji pus
system edukacji pus
system edukacji pus
system edukacji pus
system edukacji pus
system edukacji pus
system edukacji pus
system edukacji pus
system edukacji pus

ZGADYWANKI – JESIEŃ, LATO

Zgadywanki obejmują wszystkie pory roku, ale my mamy te dwie – na jesień i na lato. W tych książeczkach jest taki misz masz zadaniowy, ale sporo jest wierszyków, rymowanek, do tego przemycone informacje o danej porze roku – w jesiennej książeczce mamy więc liście, ptaki, drzewa, jesienny bukiet. W książeczce letniej znajdziecie bardziej wakacyjną tematykę.

Czasem lubimy sięgnąć po takie książeczki do ćwiczeń z PUS, gdzie każde zadanie jest inne, widzę, że wtedy Franek chętniej zrobi więcej zadań, jeśli są zróżnicowane.

Książeczki kupicie tutaj:

ZGADYWANKI LATO

ZGADYWANKI JESIEŃ

system edukacji pus
system edukacji pus
system edukacji pus

2020© MAMOWATO.PL | PATRYCJA PTASZEK