Z Albikiem przyjaźnimy się już od dawna – pisałam o nim po raz pierwszy w cyklu wpisów CO ROBIĆ Z TRZYLATKIEM (który ewoluował później w cykl CO ROBIĆ Z CZTEROLATKIEM). Oba cykle powstały po urodzeniu Kazika – szukałam wtedy bardzo usilnie różnych inspiracji i pomysłów na zabawę ze starszym dzieckiem, podczas gdy młodszy jest na przykład na rękach, czy w chuście.

Mając dziecko nieodkładalne bardzo doceniałam wszelkiego rodzaju książki, gadżety, czy zabawy, które angażowały Franka na tyle, bym mogła na przykład w ciszy usypiać Kazika (Kazio wtedy potrzebował chwili absolutnej ciszy, by faktycznie zasnąć na drzemkę), jednocześnie chciałam, by to wszystko było w zgodzie z nami, czyli na przykład starałam się mimo wszystko szukać alternatyw dla np. bajek.

I wtedy właśnie poznałam gadające długopisy, zresztą dzięki innej mamie dwójki dzieci w małym odstępie czasowym, która poleciła mi ten wynalazek.

Jeśli słyszysz o nim po raz pierwszy, gorąco zachęcam do zerknięcia do innych wpisów na temat Albika, gdzie wyjaśniałam dużo bardziej szczegółowo, jak Albik działa:

– CO ROBIĆ Z TRZYLATKIEM – Czytaj z Albikiem wraz z elektronicznym piórem

– CZYTAJ Z ALBIKIEM – mówiące pióro i nowości

– SWIETNY POMYSŁ NA PREZENT – interaktywne pióro ALBIK i nowości książkowe

albik
albik

W skrócie – pióro Albik to elektroniczny gadżet, który (w sposób zupełnie niejasny dla mojego umysłu, który tego nie ogarnia 😉) „czyta” książki z serii Czytaj z Albikiem. Książki mają oprogramowanie, które ściągamy ze strony, instalujemy na piórze i już.

Pióro kupujemy tylko raz – kolejne książki po prostu po kupieniu ściągamy na nasze pióro i instalujemy. Pióro nie czyta dokładnie tekstu w książkach, zresztą w wielu książkach Albikowych tego tekstu praktycznie nie ma.

Mamy kilka poziomów, na których pióro czyta każdą z rozkładówek – odczytywanie nazw, podawanie dłuższych informacji, same odgłosy i – nasze ulubione – quizy.

Jak widzicie – możliwości jest sporo, sporo jest także książek z serii Czytaj z Albikiem, polecam sprawdzić aktualną ofertę na stronie CZYTAJ Z ALBIKIEM.

Jeśli chodzi o nowości, które do nas niedawno dotarły – to książka WSZECHŚWIAT oraz CZŁOWIEK I PRZYRODA.

W książce WSZECHŚWIAT znajdziecie informacje nie tylko o planetach, ale także pierwszych badaczach ciał niebieskich, historii wiedzy o kosmosie, kilka słów o sławnych astronomach, o tym, co znajduje się na orbicie Ziemi, o ludziach w kosmosie i statkach kosmicznych.

albik
albik
albik
albik
albik

Naprawdę dużo informacji i dużo technicznych spraw – na przykład o łazikach czy sondach kosmicznych. Myślę, że to taka książeczka dla dzieci 5+ minimum, przy czym ten pięciolatek zakładamy, że naprawdę ma fazę na kosmos. Oczywiście warianty na dole rozkładówki pozwalają nam płynnie przełączać tryby – od odczytywania nazw, po coraz dogłębniejsze podejście do tematu, czyli informacje podstawowe oraz dodatkowe.

Oprócz tego mamy tryby quizów na trzech różnych poziomach (quizy powtarzają informacje z jednej rozkładówki).

Druga książeczka CZŁOWIEK I PRZYRODA porusza jakże ważne obecnie zagadnienie wpływu człowieka na przyrodę, ekologii, dbania o naszą planetę w skali mikro i makro. Dowiemy się z tej książki, w jakich relacjach pozostaje człowiek z przyrodą, jak przez tysiące już lat człowiek zdążył zmienić krajobraz naszej planety.

albik
albik
albik
albik
albik
albik

Dzięki książce poznamy skutki naszych działań – pozytywne, ale też – niestety – te negatywne. Dowiemy się, jakie jest znaczenie wody dla naszej planety oraz życia na Ziemi, jakie są źródła energii, również te odnawialne, jak możemy chronić przyrodę i dbać o środowisko.

W tej książce również mamy quizy (na dwóch poziomach) informacje podstawowe i dodatkowe, a także odgłosy (tę wersję uwielbia Kazio).

Książki oraz pióro Albik znajdziecie na stronie CZYTAJ Z ALBIKIEM oraz w wielu stacjonarnych księgarniach.

2020© MAMOWATO.PL | PATRYCJA PTASZEK