Do wydawnictwa Adamada mam ogromny sentyment ze względu na to, że ich siedziba znajduje się w Gdańsku i w wielu z ich książek ten Gdańsk jest obecny (7x Gdańsk – przewodnik po Gdańsku dla dzieci, czy opowieści o Franku Błyskawicy). Wydawnictwo Adamada to jedno z kilku wydawnictw, których nowości i zapowiedzi sprawdzam regularnie! I zawsze znajdę coś dla siebie. I chętnie Wam pokazuję 😊 Przeczytajcie do końca, bo na końcu dwie nietypowe propozycje 😊

OSTATNIE WPISY – czy któryś przegapiliście?

adamada

WIELKA KSIĘGA CIEMNOŚCI

Co się dzieje, kiedy robi się ciemno? Nadchodzi czas, kiedy dzieci mogą doświadczyć ciemności, jak nigdy w ciągu roku – latem później się ściemnia i na przykład moje dzieci często nie doczekują godzin, w których faktycznie jest całkowicie ciemno. Jesienią, zimą jest czas na oswajanie ciemności i rozmawianie o niej – zabawy w teatrzyki cieni, domowe planetarium, naklejki świecące w ciemności, świetlne stoliki – pomysłów jest co nie miara. To także świetna okazja, by porozmawiać o tym, co się dzieje na świecie kiedy robi się ciemno.

Z książki dowiadujemy się na początku, w jaki sposób dzieje się to, że na świecie mamy dzień oraz noc. Dowiemy się też, skąd wzięły się sztuczne źródła światła i jaka jest ich historia – od pochodni po żarówkę.

wielka księga ciemności
wielka księga ciemności
wielka księga ciemności

Następnie pojawiają się przepiękne, pomysłowe rozkładówki – dosłownie rozkładówki, bo każda z nich jest dodatkowo rozkładana. Pierwszy widok to coś, co zobaczylibyśmy w totalnej ciemności. Gdy zajrzymy do środka, widać szczegóły, a z boku mamy dodatkowe informacje na przykład o zwierzętach czy ludziach, którzy pracują w nocy. 

Przyjrzymy się nocnemu życiu w przyrodzie, zanurkujemy w oceanicznych głębinach, zobaczymy, jak nocą funkcjonuje miasto oraz transport, by ostatecznie wylądować na księżycu.

Piękna książka, z ogromną ilością ciekawostek, a do tego pomysłowo wydana. Polecamy!

Do kupienia tutaj: WIELKA KSIĘGA CIEMNOŚCI

INNE WPISY O KSIĄŻKACH Z WYDAWNICTWA ADAMADA

SOWA CZY PUSZCZYK

To książka o parach – parach podobnych, parach często mylonych – tu liczą się szczegóły! 52 pary, których już nie pomylimy 😊Pary podzielono na kategorie – zwierzęta, jedzenie, geografię, elementy garderoby, ciało człowieka oraz miasto.

Wśród zwierząt porównamy sobie między innymi żmiję i zaskrońca, puszczyka i sowę oraz pszczołę i osę. Jeśli chodzi o jedzenie, bliżej przyjrzymy się klementynce i mandarynce, brzoskwini i nektarynce oraz masłu i margarynie.

SOWA CZY PUSZCZYK
SOWA CZY PUSZCZYK
SOWA CZY PUSZCZYK
SOWA CZY PUSZCZYK
SOWA CZY PUSZCZYK

Geografia zabierze nas nad strumień oraz nad rzekę, dowiemy się też, jaka jest różnica między stalaktytem oraz stalagmitem. Może chcielibyście dowiedzieć się, czym różni się ponczo od peleryny? Albo bakteria od wirusa? Pięknie ilustrowana, gruba, trochę encyklopedyczna, ale w dobrym tego słowa znaczeniu, ciekawa propozycja od wydawnictwa Adamada.

Do kupienia tutaj: SOWA CZY PUSZCZYK

FIZYKA KWANTOWA I JEJ TAJEMNICE

O kwarkach i fotonach, o atomach i kwantach Plancka, o układzie pierwiastków i tajemnicy antymaterii. Ale w taki sposób, że naprawdę pięciolatek ogarnie i ja, matka pięciolatka, totalna noga z fizyki, również.

W nowoczesnym wydaniu, z ciekawymi ilustracjami, opowieść o matematyce i fizyce. Książka, która ogromnie nas wsparła przy pierwszej wielkiej opowieści (w pedagogice Montessori to opowieść o powstaniu wszechświata), bez niej chyba nie dałabym rady.

FIZYKA KWANTOWA I JEJ TAJEMNICE
FIZYKA KWANTOWA I JEJ TAJEMNICE
FIZYKA KWANTOWA I JEJ TAJEMNICE
FIZYKA KWANTOWA I JEJ TAJEMNICE

Cudowne, kreatywne rozwiązania, na przykład układ okresowy pierwiastków z klocków lego duplo, który możemy zbudować w domu i zrozumieć lepiej, w jaki sposób praktycznie się do tego odnieść. Ja zawsze byłam słaba z chemii i fizyki, bo czułam, że to tylko teoretyzowanie i nie umiałam tego poczuć, nie potrafiłam się do tego nijak praktycznie odnieść. Dopiero teraz, w życiu dorosłym, edukując się z moimi dziećmi, mam przyjemność poznać takie książki, jak ta i uczyć się nowych rzeczy.

Polecam dla wszystkich małych odkrywców świata i wszechświata!

Do kupienia tutaj: FIZYKA KWANTOWA I JEJ TAJEMNICE

WIELKI KONKURS KUP

Haha, temat kupy, oj tak, zawsze na czasie. Kupa, bąki, żarciki na ten temat to u nas codzienność. Po co więc podsuwać dzieciom takie książki, po co podsycać tę tematykę? Myślę, że wiele osób doceni to, w jaki sposób książki traktujące o tematyce kupy czy nocnika, czy przejścia z pieluchy na toaletę, piszą o tym w sposób luźny czy zabawny.

Wiele osób, które mają różne perypetie z odpieluchowaniem własnych dzieci, często szuka książek oswajających ten temat, gdy rodzi on zbyt duże napięcie.

WIELKI KONKURS KUP
WIELKI KONKURS KUP
WIELKI KONKURS KUP

Autor tej książki – Guido van Genechten – popełnił już kilka książeczek dla dzieci o tematyce właśnie kupowej, polecam Wam serdecznie, jeśli szukacie zabawnych, lekkich opowieści o… kupie.

Do kupienia tutaj: WIELKI KONKURS KUP

UKŁADAM ŚWIAT – ATLAS CIEKAWOSTEK z puzzlami magnetycznymi

Ten zestaw jest absolutnie fantastyczny. W pakiecie macie mapę na grubej planszy, do tego puzzle magnetyczne oraz książkę z informacjami o każdym kontynencie i państwie.

Mapa jest wielkości 60 x 40 cm i rozkłada się ją jak planszę pod gry planszowe. Na mapie zaznaczone zostały kontynenty (innymi kolorami), państwa i ich stolice, oceany oraz morza. Puzzle – czyli elementy magnetyczne, które umieszczamy na planszy są ciekawie zrobione, bo nie oddają granic państw, właściwie, nie potrafię znaleźć wzorca na nie, co sprawia, że zadanie ułożenia ich na planszy nie należy do najłatwiejszych.

Puzzle mają na szczęście te same kolory, co kontynenty na mapie (na mapie też zaznaczone są delikatną przerywaną linią granice puzzli). No i najciekawsze – na puzzlach znajdziecie zwierzęta, rośliny czy charakterystyczne dla każdego kraju elementy.

UKŁADAM ŚWIAT
UKŁADAM ŚWIAT
UKŁADAM ŚWIAT
UKŁADAM ŚWIAT
UKŁADAM ŚWIAT
UKŁADAM ŚWIAT
UKŁADAM ŚWIAT
UKŁADAM ŚWIAT
UKŁADAM ŚWIAT
UKŁADAM ŚWIAT
UKŁADAM ŚWIAT

Puzzle oraz mapa to nie wszystko – do kompletu mamy również książeczkę – w której, aż na 108 stronach opisano przedstawione na mapie i puzzlach kontynenty oraz kraje.

Świetna propozycja dla dzieciaków, u których na tapecie geografia, u nas puzzlowe mapy świata są w użyciu codziennie.

Do kupienia tutaj: UKŁADAM ŚWIAT – atlas z puzzlami magnetycznymi

PIXEL ART

I na koniec bardzo fajna seria książeczek, my mamy z niej pojazdy, ale koniecznie obczajcie inne tytuły. W książeczce mamy zadania na kodowanie – na dwa sposoby: do zakolorowywania oraz – to jest sztosik – do wyklejania kwadracikami w odpowiednich kolorach. Jak wiecie, moje dzieci są fanami układanek z koralików Hama, więc takie kodowanie jest dla nich bardzo interesujące i ciekawe.

Do kupienia: PIXEL ART. POJAZDY

PIXEL ART
PIXEL ART
PIXEL ART

2020© MAMOWATO.PL | PATRYCJA PTASZEK