Jeśli miałabym powiedzieć, czego u nas jest najwięcej (hmm po książkach) to zdecydowanie wygrałyby planszówki oraz puzzle. Mamy ich dość sporo, ale za każdym razem nowe gry planszowe oraz puzzle cieszą moje dzieci ogromnie.

Dlatego, kiedy ktoś pyta – co kupić Twoim dzieciom? Odpowiadam za każdym razem – puzzle i planszówki. Sama również kupuję je dość często, bo wiem, że to się po prostu u nas sprawdza – w gry gramy razem, Franek uwielbia, Kazio póki co często się uczy i przy trudniejszych grach jest po prostu w jednej drużynie ze mną, ale mamy też gry, w których Kazio już sobie sam radzi.

Za to puzzle – to już inwestycja w moją, przysłowiową już, ciepłą kawę, ponieważ obaj moi chłopcy uwielbiają układać puzzle i radzą sobie z nimi świetnie.

Jeśli chodzi o planszówki i gry, chciałabym powiedzieć Wam, że nie zawsze muszą to być nowości kupowane na stronie wydawnictw, dla mnie świetną opcją jest kupowanie w internetowych sklepach, gdzie raz, że bywa taniej niż stacjonarnie, dwa, że jest duży wybór i czasem znajduje się perełki w naprawdę spoko cenach! Jednym z takich sklepów jest na przykład księgarnia Inverso, w której znajdziecie nie tylko książki, ale też duży wybór puzzli i planszówek – warto śledzić tę stronę, bo często mają obniżki.

GRZYBOBRANIE W ZIELONYM GAJU

Klasyka, rzec by można! I pomyślałam sobie – tak wiele mamy planszówek różnego typu, tak bardzo twórcy prześcigają się w różnych pomysłach, a klasyka też ma swój urok. I powiem szczerze – nie doceniałam tej gry, dopóki nie zobaczyłam jej u znajomych. Okazało się, że wciągnęła ona Franka na długo. Proste, przejrzyste zasady – rzucamy kostką, przemieszczamy się po planszy i zbieramy grzyby.

inverso
inverso
inverso
inverso

Uwaga na muchomory! One na końcu sprawią, że Twoja punktacja się zmniejszy (możemy poćwiczyć odejmowanie). Piętrowa plansza i specjalne pola dodają grze dodatkowych atrakcji.

Grę kupicie tutaj: GRZYBOBRANIE SPRAWDŹ .

OPERACJA

Jak byłam mała, marzyłam o grze Operacja, niestety nigdy jej nie dostałam. Kiedy dowiedziałam się, że istnieje wersja tej gry na licencji Było sobie życie, wiedziałam, że musimy ją mieć.

inverso
inverso
inverso
inverso

W makiecie ciała są otwory, w których – w odpowiednich miejscach – umieszczamy bakterie, wirusy czy dobre związki, jak tłuszcze. Naszym zadaniem jest wyciągnięcie karty oraz wyjęcie wskazanego na karcie obiektu – tak, by pęseta nie dotknęła ścianek. Jeśli ich dotkniemy, rozlegnie się znany wszystkim dźwięk oraz zapali się lampka. To znak, że nie udało się nam uzyskać punktu.

Świetne ćwiczenie precyzji ruchu, koncentracji oraz chwytu pęsetkowego.

Grę kupicie tutaj: OPERACJA SPRAWDŹ

PUZZLE BAŁTYK

Widziałam te puzzle ostatnio u kogoś na Instagramie i totalnie się w nich zakochałam. Raz, że Bałtyk – mam taką refleksję, że tak mało wiemy i uczymy się o tym, co nam najbliższe, a dwa, że te puzzle po prostu są świetne.

Piękna, realistyczna ilustracja, plakat dwustronny – z jednej strony mamy obrazek, który mamy za zadanie ułożyć. Plakat jest wielkości puzzli, więc młodsze dzieci mogą układać puzzle na plakacie, to troszeczkę ułatwi im zadanie.  Drugiej strony plakatu znajdują się informację o zwierzętach i roślinach, które znajdziemy na układance.

inverso
inverso
inverso
inverso
inverso
inverso

To jednak nie koniec – na ramce puzzli zamieszczono miniaturki przedmiotów, zwierząt morskich i nie tylko, roślinności, które znajdziemy na układance. Tylko właśnie – gdzie? Poćwiczmy spostrzegawczość i znajdźmy je wszystkie!

Puzzle obserwacyjne Bałtyk kupicie tutaj: SPRAWDŹ .

PUZZLE MAPA ŚWIATA – ZWIERZĘTA

Kolejne puzzle obserwacyjne to układanka Mapa Młodego Odkrywcy – Zwierzęta. Po pierwsze to fajne puzzle, które niby mimochodem utrwalają dzieciom rozkład kontynentów. Ale to nie wszystko!

inverso
inverso
inverso
inverso
inverso
inverso

Na mapie mamy zaznaczone kraje, morza, oceany, a do tego zwierzęta, które zamieszkują dany teren. Zwierzęta te mają malutkie numerki i wszystkie podpisane są na dole mapy. Z tej mapy możemy wiele się dowiedzieć.

Z tej serii puzzli – map wszystkie są w dobrej cenie, więc polecam Wam zerknąć na nie na stronie Inverso.

Puzzle MAPA ŚWIATA – ZWIERZĘTA znajdziecie tutaj: SPRAWDŹ.

PUZZLE AVENGERS

Moje dzieci miłością wielką darzą wszystkich superbohaterów, więc puzzle z Avengersami, Batmanem czy innymi tego typu postaciami, są u nas na topie każdego dnia. Zresztą mam wrażenie, że Avengersi odpowiadają u nas w dużej mierze za samo zainteresowanie puzzlami aż do takiego stopnia (chłopcy codziennie układają puzzle i radzą sobie z zestawami o naprawdę dużej ilości elementów). W Inverso znajdziecie wiele puzzli z bohaterami bajek, książek i komiksów w dobrej cenie. Jeśli szukacie puzzli dla dzieci młodszych i starszych, zerknijcie TUTAJ.

inverso
inverso
inverso

2020© MAMOWATO.PL | PATRYCJA PTASZEK