Materiał zewnętrzny – artykuł gościnny

Początek nowego roku chcą świętować nie tylko dorośli, ale także dzieci, a najlepszą okazją są organizowane w czasie karnawału przyjęcia. Bale i potańcówki rozpoczynają się w sylwestra i trwają przez kolejne tygodnie. Najczęściej obowiązują na nich stroje wieczorowe, ale w przypadku najmłodszych hitem są oryginalne stroje karnawałowe dla dzieci.

Chęć wyróżnienia się wśród kolegów i wcielenia w ulubioną postać najczęściej kieruje dziećmi stającymi przed możliwością wyboru ubrania na karnawałowy bal. Obecnie nie muszą liczyć jedynie na kreatywność rodziców samodzielnie przygotowujących przebranie. Profesjonalnie uszyte stroje karnawałowe dla dzieci są łatwo dostępne, bardzo różnorodne i bogate w detale, dzięki czemu idealnie oddadzą charakter wybranej postaci.

1. Zalety gotowych przebrań dla dzieci

Organizowanie karnawałowych balów dla najmłodszych, podczas których jedna z atrakcji to przebieranie się, jest popularnie od wielu lat. Kiedyś, ze względu na brak dostępu do gotowych kostiumów, to na rodzicach spoczywał obowiązek przygotowania stroju dla dziecka. Wymagało to nie tylko kreatywności, ale także zdolności manualnych i czasu.

Obecnie opiekunom o wiele łatwiej sprostać oczekiwaniom dziecka i mogą zaproponować mu strój z wypożyczalni lub specjalnie kupiony na tę okazję. Wielu chętnie korzysta z tej możliwości, bo sami nie czują się na siłach, by przygotować kostium, zwłaszcza jeśli wymaga to zdolności krawieckich. Przebrania się łatwo dostępne i można je wybrać wspólnie z dzieckiem nawet bez wychodzenia z domu – wystarczy zapoznać się z ofertami na portalu Allegro.

Duży asortyment sprawia, że dobierzemy przebranie dla dziecka w każdym wieku, bez względu na jego płeć i zainteresowania. Dostępne są kompletne zestawy, które pozwolą maluchowi wcielić się w wybraną postać nie tylko dzięki ubraniu, ale także dodatkowym akcesoriom. Ich staranne wykonanie i ilość detali warte są swojej ceny. Jeśli ze względu na ograniczony budżet szukamy skromniejszego przebrania, można wybrać także pojedyncze elementy, z których w połączeniu z codziennymi ubraniami da się przygotować karnawałowe przebranie.

2. Najbardziej poszukiwane stroje dla dziewczynek

Gusta dziewczynek i chłopców są zwykle bardzo różne, dlatego producenci rzadko decydują się na tworzenie uniwersalnych przebrań, natomiast chętnie dedykują je danej płci. Dziewczynki bardzo często marzą o bajkowym kostiumie księżniczki lub czarodziejki. Inspiracją dla najmłodszych są również postacie znane z filmów animowanych, które nie tylko wyróżniają się strojem, ale także reprezentują określone cechy charakteru.

Najczęściej stroje dla dziewczynek składają się z sukienki lub spódniczki oraz dodatkowych akcesoriów w postaci pelerynki, rękawiczek, diademu dla królewny czy różdżki. Warto poszukać kompletu, który będzie zawierał tego rodzaju dodatkowe elementy i pozwoli lepiej wczuć się w rolę.

Dziewczynki chętniej niż chłopcy wybierają również przebrania inspirowane zwierzętami i owadami. Aby wcielić się w kotka czy motyla często potrzebne są jedynie dodatkowe akcesoria, do których można dobrać ubrania z własnej garderoby. Pożądanym elementem stylizacji będzie za to odpowiedni makijaż twarzy, wykonany specjalnymi farbkami.

3. Strój karnawałowy dla chłopca

Nikogo nie zaskakuje fakt, że wielu chłopców z okazji karnawałowej zabawy chce przeobrazić się w superbohaterów rodem z filmów i komiksów. Od lat niesłabnącą popularnością cieszą się przebrania Batmana, Supermana czy Iron Mana. Rodzice najczęściej znają ulubioną postać syna i są w stanie sami sprezentować mu strój karnawałowy dla chłopca, który chętnie założy.

Wśród młodych karnawałowiczów popularne jest także wcielanie się w dorosłych przedstawicieli różnych zawodów. Dziecięce marzenie o zostaniu policjantem, strażakiem czy kosmonautą przybliży strój przypominających charakterystyczny dla danej profesji uniform. Oprócz samego ubrania istotne są wówczas także akcesoria, w przypadku policjanta nie można zapomnieć o plastikowych kajdankach i czapce, strażakowi przyda się charakterystyczny hełm.

Jak wybierać stroje karnawałowe dla dzieci?

4. Wygodny i dobrze dopasowany strój gwarancją dobrej zabawy

Wybierając ubrania dla dziecka, większość rodziców zwraca uwagę na materiały, z jakich zostały wykonane, czy będą wygodne do założenia i ściągnięcia, a w przypadku najmłodszych również, czy nie posiadają potencjalnie niebezpiecznych elementów. Podobnymi kryteriami warto kierować się szukając stroju karnawałowego.

Jego efektowny wygląd i odwzorowanie detali jest oczywiście istotne i na pewno tego rodzaju przebranie przyciągnie uwagę dziecka, ale nie można zapominać, że nie może przeszkadzać w dobrej zabawie. Podczas karnawałowego przyjęcia jego uczestnicy będą aktywni, a w czasie wspólnych zabaw i tańca muszą czuć się swobodnie. Będzie to możliwe tylko w dobrze dopasowanym i niekrępującym ruchów stroju. Nie sprawdzi się tu strategia kupowania stroju nieco za dużego, który wybierzemy z myślą o podobnej okazji w przyszłości.

2020© MAMOWATO.PL | PATRYCJA PTASZEK