O układankach od Blue Sky pisałam Wam już wielokrotnie, bo uważam, że ich produkty są ewenementem na skalę światową.

W dobie, kiedy powstają kolejne odtwórcze firmy, Blue Sky wypuszcza produkty, które są pomocami edukacyjnymi, układankami lewopółkulowymi, zabawkami, które pobudzają wyobraźnię dzieci i dorosłych. Mogą być też pomocą w terapii ręki, terapii logopedycznej, rozwijają, uczą, wspierają w edukacji dzieci zarówno w warunkach domowych, jak i w gabinetach terapeutycznych.

Poprzednie wpisy o układankach BLUE SKY znajdziecie tutaj

UKŁADANKI LEWOPÓŁKULOWE OD BLUE SKY

ZABAWA I NAUKA Z UKŁADANKAMI OD BLUE SKY

ZNIŻKA DLA WAS – na hasło MAMOWATO macie 10% zniżki na produkty BLUE SKY – warto pomyśleć już o prezentach na Wielkanoc czy Dzień Dziecka 😉

Mnogość zastosowań właściwie każdej z układanek od Blue Sky jest nie do opisania, ja mam wrażenie, że odkrywamy nowe zastosowania ich produktów każdego dnia. Nie wspominając o materiałach, które dostajecie w pakiecie plus dodatki, które pojawiają się w grupie Blue Sky na Facebooku.

Dziś chciałabym pokazać Wam KURNIK, układankę, która rośnie z dzieckiem i z którą pracę możemy zacząć już naprawdę wcześnie. Ogromnie żałuję, że trafił do nas tak późno, bo mam mnóstwo pomysłów, w jaki sposób z kurnika mogą skorzystać młodsze dzieci.

KURNIK – co wchodzi w skład zestawu

Zestaw KURNIK jest naprawdę pokaźny. 

Głównym elementem jest KURNIK – innymi słowy teatr (bo i taką funkcję może pełnić, ale o tym za chwilę). Boki kurnika oraz zawieszka pomalowane są farbą tablicową.

Dodatkowo w zestawie znajdują się:

  • trzy podłużne deski / półki na jajka – z jednej strony mają otwory na 6 jaj, z drugiej pomalowane są farbą tablicową
  • podstawka 4×4 do odwzorowania 
  • 18 sztuk kolorowych jaj – w sześciu różnych kolorach oraz w trzech rozmiarach
  • 18 prostokątnych podstawek pod jajka (w sześciu kolorach, z jednej strony mają otwory na jajka w trzech rozmiarach)
  • 18 okrągłych podstawek pod jajka (w odpowiednich kolorach i z otworami w odpowiednim rozmiarze, dodatkowo pomalowane farbą tablicową)
  • kreda
  • schematy do odwzorowania
  • karty emocje
  • instrukcja
kurnik
kurnik
kurnik
kurnik
kurnik
kurnik

W wersji premium otrzymujemy dodatkowo karty trójdzielne, karty przyimki do ćwiczeń relacji przestrzennych, komplet kart z rzepami do tworzenia własnych wzorów, zeszyt z zadaniami.

Koszt zestawu podstawowego to 450 zł.

Koszt zestawu rozszerzonego to 500 zł. 

Oba zestawy kupicie tutaj: KURNIK (opcję podstawową lub rozszerzoną wybieracie na stronie). Pamiętajcie o kodzie MAMOWATO, który uprawnia Was do zniżki 10 % 🙂

KURNIK – zabawy dla dzieci małych

Kurnik z powodzeniem można wykorzystywać z maluchami, po prostu nie prezentujemy im całego zestawu. Na przykład możemy zaprezentować im jajka w jednym rozmiarze i w kilku kolorach (trzech na początek, potem rozszerzać aż do 6). W ten sposób otrzymujemy prosty sorter kolorów!

kurnik
kurnik

Następnie możemy wprowadzić dziecko w rozróżnianie wielkości  – najlepiej na jednym kolorze, później dodajemy kolejne. 

Wielkość możemy rozróżniać na podkładkach płaskich, ale też na podstawkach, gdzie jajka ustawiamy pionowo.

kurnik
kurnik
kurnik

Dla młodszych dzieci możemy przygotować również proste kodowanie. Również początkowo na jednym rozmiarze jajek. W trudniejszej wersji na różnych rozmiarach (można na początek wprowadzić tylko jajka małe i duże, a dopiero w następnym kroku również jajka średnie).

Możemy również odtwarzać wzory z podstawek.

kurnik
kurnik
kurnik

KURNIK – zabawy dla kilkulatków

Jeśli chodzi o dzieci starsze – mam wrażenie, że zabawa i nauka z kurnikiem naprawdę nie ma ograniczeń. Ten zestaw jest tak pokaźny, że można wykorzystywać go w różnych konfiguracjach , połączeniach, a elementy kurnika wykorzystywać w różnych zabawach.

Przez wielość podstawek, a także rozróżnianie nie tylko kolorami, ale i wielkością opcji układania i kodowania jest bardzo dużo.

Kodowanie i układanki

Kodować możemy naprawdę na różne sposoby – kolory i wielkość to jedno, ale mamy też podstawki – możemy układać jajka w poziomie, możemy stawiać je w osobnych, kolorowych podstawkach, możemy układać je na podstawce 4×4 lub na piętrach = półkach w kurniku. Do wszystkiego mamy wzory lub możemy te wzory sami stworzyć.

Jeśli pomyślimy, że wszystko to można połączyć ze sobą (na przykład kodowanie jajek oraz dwóch rodzajów podstawek) – mam wrażenie, że głowa mi wybuchnie od ogromu możliwości i opcji!

Dodatkowo możemy wprowadzić różnego rodzaje szczypce i chwytaki do przenoszenia jajek – w ten sposób ćwiczymy małą motorykę.

kurnik
kurnik
kurnik
kurnik
kurnik
kurnik
kurnik
kurnik
kurnik
kurnik
kurnik

KURNIK – mnogość zastosowań

Jak wspominałam, zestaw kurnik jest dla mnie zestawem o wielu zastosowaniach, opcji jest multum i elementy kurnika można wykorzystywać na różne sposoby. Kurnik możemy być więc sorterem, teatrem, sklepem, elementy, po których można pisać kredą dodatkowo uatrakcyjniają tę pomoc.

Wiele inspiracji znajdziecie w materiałach dołączonych do zestawu, warto według mnie kupić tę wersję rozszerzoną, na przykład karty z przyimkami do relacji przestrzennych cieszą się u nas ogromnym powodzeniem.

Bardzo dużo zadań i pomysłów jest w książce dołączonej do zestawu, do tego używając kurnika pomysły naprawdę pojawiają się co chwila, nierzadko dzieci same nas poprowadzą w odkrywaniu dodatkowych funkcji tej zabawki.

Mam wrażenie, że ten zestaw to kilka zabawek w jednym – różnego rodzaju układanki, sortery, ale też sporo elementów, które możemy wykorzystywać osobno, zupełnie w nowy sposób.

Oba zestawy kupicie tutaj: KURNIK (opcję podstawową lub rozszerzoną wybieracie na stronie). Pamiętajcie o kodzie MAMOWATO, który uprawnia Was do zniżki 10 % 🙂

Kilka naszych pomysłów na zabawy z kurnikiem:

kurnik
kurnik
kurnik
kurnik
kurnik
kurnik
kurnik
kurnik
kurnik
kurnik
kurnik
kurnik
kurnik
kurnik
kurnik

2020© MAMOWATO.PL | PATRYCJA PTASZEK