Ubrania ciążowe mają swoich zagorzałych fanów, ale są też osoby, które uważają je za fanaberie – spodnie, które nosimy tylko kilka miesięcy? Druga sprawa to fakt, że ciążowe ciuchy potrafią osiągać bardzo wysokie ceny. Czy warto kupować garderobę ciążową? Jeśli tak, w co warto zainwestować, a co można sobie podarować?

Jeśli chodzi o mnie, jestem zdecydowaną zwolenniczką kupowania ubrań ciążowych, ale z zachowaniem zdrowego rozsądku. Myślę, że wiele zależy od Twojej budowy ciała oraz tego, kiedy i jak bardzo uwydatni się Twój ciążowy brzuszek. Niektórym osobom brzuszek pojawia się dość późno, inne jeszcze mają go wysoko, przez co bardzo długo mieszczą się w swoje normalne spodnie.

Jednak są też osoby, które przybierają na wadze dość szybko, inne jeszcze puchną, a niektórym zwyczajnie we wczesnym etapie ciąży pojawia się widoczny ciążowy brzuszek. Jeśli jest on usytuowany dość nisko, powoduje to, że „zwykłe”, nie ciążowe ubrania, uciskają nas i sprawiają nam dyskomfort.

Dlaczego warto kupić ubrania ciążowe?

W nich jest po prostu wygodniej.  Nieważne, czy brzuszek ciążowy mamy dość spory, czy mniejszy, w którymś momencie ubrania, które nosiliśmy przed ciążą przestaną być wygodne, nawet jeśli (to bardzo rzadkie) wciąż się w nie będziemy mieścić.

W pierwszej ciąży długo wstrzymywałam się zakupem typowo ciążowych ubrań, kiedy je w końcu kupiłam odetchnęłam z ulgą, były dopasowane, wygodne, nic mnie nigdzie nie uciskało. Żałowałam, że kupiłam je tak późno.

UBRANIA CIĄŻOWE, KTÓRE WARTO KUPIĆ

Poza tym, umówmy się, większość z nas – szczególnie pod koniec ciąży – nie czuje się najbardziej atrakcyjnymi osobami na świecie ? Czasem zmiana ubrania – z wynoszonego dresu i szerokiego T-shirtu, może sprawić, że odrobinę poprawi się nam samopoczucie.

W jaki sposób skompletować przemyślaną garderobę?

Zdecydowanie jednak nie jestem fanką kupowania ogromnej ilości ubrań ciążowych. Nie potrzebujesz wielu par spodni, czy kilkunastu bluzek. Warto również zastanowić się, co w praktyce będziesz nosić. Zdecydowanie warto wziąć pod uwagę porę roku i Twój styl życia.

Zupełnie inne ubrania będą potrzebne Ci latem, a inne zimą. Zimą, jesienią warto pomyśleć również o kurtce. Przydadzą się długie spodnie, moim zdaniem warto zainwestować w jedną parę jeansów ciążowych.

Twój styl życia też jest ważny – czy pracujesz? Czy planujesz pracować również w zaawansowanej ciąży? Warto wziąć pod uwagę ubrania, które przydadzą Ci się w pracy i skompletować swoją garderobę ciążową w sposób przemyślany i zaplanowany.

Niektóre ubrania dostępne na rynku są nie tylko ciążowe, ale nadają się do późniejszego karmienia piersią. Jeśli planujesz karmić piersią warto rozejrzeć się za taką alternatywą, chociaż nie polecałabym kupowania całej ciążowej garderoby pod tym kątem.

Ubrania 2 w 1, czyli do noszenia podczas ciąży oraz w okresie karmienia piersią mogą po pewnym czasie przestać być dla Ciebie wygodne – kiedy pożegnasz brzuszek ciążowy może okazać się, że te ciuchy są dla Ciebie za duże lub niekorzystnie w nich wyglądasz.

W co warto zainwestować?

Moim zdaniem warto zainwestować w kilka ubrań dedykowanych typowo kobietom w ciąży. Szukając ubrań ciążowych, przeglądałam oferty różnych sklepów, ale wygodnie było mi kupować ubrania przez Internet. Na przykład bogatą ofertę znajdziecie tutaj: ODZIEŻ CIĄŻOWA.

Czasem dobrym pomysłem jest poszukanie paczek odzieży używanej w Internecie, to budżetowe rozwiązanie, a te ubrania są często w bardzo dobrej kondycji, przecież nosimy je zazwyczaj kilka miesięcy.  

Zdecydowanie należy wziąć pod uwagę porę roku – latem warto kupić krótkie spodenki, spódniczki, sukienki. Dużo sukienek ma krój uniwersalny, wykorzystamy je również po ciąży.

W inne pory roku moimi ulubieńcami były LEGGINSY CIĄŻOWE. Miałam ich trzy pary, były wygodne i mogłam je nosić właściwie wszędzie – po domu, ale i z tuniczką wyglądały dobrze na wyjście.

UBRANIA CIĄŻOWE, KTÓRE WARTO KUPIĆ

Moim zdaniem, jak już wspominałam, warto kupić jedne porządne ciążowe jeansy. Dobrze sprawdziły mi się zwykłe bluzki bawełniane typu basic, ale w wersji ciążowej, z marszczeniami z boku.

Dodatkowo polecam Wam bawełniane majtki ciążowe, na końcówce ciąży, były dla mnie wybawieniem. To też taka rzecz, która wydawała mi się z początku zbędna, jednak okazało się, że jest ogromną wygodą i przyniosła mi sporą ulgę

Poza tym, warto rozejrzeć się za ubraniami, które będą dobrze wyglądać podczas ciąży, ale będziemy mogły je wykorzystać również później, czyli ubrania o kroju, w którym zmieści się ciążowy brzuszek, ale które nie będą typowo ciążowe, na przykład wspomniane wcześniej sukienki, luźniejsze tuniki, bluzki oversize, czy koszule, które w ciąży możemy nosić rozpięte.

A co Wam najbardziej przydało się w ciążowej garderobie?

2020© MAMOWATO.PL | PATRYCJA PTASZEK