Ostatnio pokazywałam Wam na stories na Instagramie dwie nowe gry w naszej kolekcji, obie chciałabym pokazać Wam w tym wpisie z bliska, bo bardzo warto!

KRÓLEWSKI WYŚCIG

Do kupienia na przykład tutaj: KRÓLEWSKI WYŚCIG

Gra planszowa inna niż wszystkie! Przede wszystkim planszę układamy z pięciu elementów – w ten sposób gra nam się nie nudzi i jest atrakcyjna nawet przy kilku rozgrywkach pod rząd.

Każdy z graczy dysponuje czterema pionkami – by wygrać, wszystkie pionki jednego gracza muszą dotrzeć za linię mety (rozgrywka kończy się, gdy cztery pionki jednego gracza znajdą się za metą). Aby przejść przez planszę rzucamy 4 kostkami naraz.  Pionki startują z różnych pól, to też ciekawe urozmaicenie.

Obrazki na kostce oznaczają różne akcje – możemy więc zrobić krok na przód, gonić najdalej znajdującego się gracza, wejść lub wyjść z jeziora, uśpić jednego z pionków przeciwnika lub obudzić swojego, skopiować akcję lub wykraść przeciwnikowi złoto.

Dodatkowym urozmaiceniem jest rozłożenie losowo na planszy żetonów z dodatkowymi punktami, kto pierwszy dotrze na dane pole, zdobywa punkty. Na koniec podliczamy punktację – miejsca za linią mety są punktowane, zliczamy też monety oraz dodatkowe punkty, które zdobyliśmy na planszy. Wygrywa gracz z największą ilością punktów.

Naprawdę fajna planszówka z pomysłem, dynamiczna gra i dużo atrakcji sprawia, że każda rozgrywka jest inna. Ciekawy jest też to, że w każdej chwili szala zwycięstwa może przechylić się na najmniej spodziewaną stronę.

gry muduko
królewski wyścig
królewski wyścig
królewski wyścig
królewski wyścig
królewski wyścig
królewski wyścig

GRA Z JAJEM

Do kupienia na przykład tutaj: GRA Z JAJEM

Gra karciana, w której musimy zapamiętywać … jaja. Naszym zadaniem jest zawołać, kiedy w kartach jest dostępnych 5 jaj.

W najprostszej wersji gry wykładamy karty. Jeśli trafiliśmy jajo – jest ono dostępne i liczy się jako 1. Jeśli usiądzie na nim kura – jajo staje się niedostępne. Jeśli kurę przepędzi lis – jajo ponownie jest dostępne. Osoba, która w odpowiednim momencie zawoła, że już jest pięć dostępnych jaj – wygrywa pierwszy z elementów układanki jaja. Całość gry wygrywa gracz, który uzbiera wszystkie (trzy) elementy układanki.

Ale to nie koniec – w wersji dla zaawansowanych możemy dodawać różne karty akcji – na przykład psa, który przegania lisa, a jajo znów staje się niedostępne lub jajo strusia, które liczy się za dwa jaja. Dodatkowych kart akcji jest aż 8, można dodać wszystkie lub po kilka dla urozmaicenia rozgrywki.

Super gra na refleks, czujność, koncentrację – szybkie i dynamiczne rozgrywki nie znudzą nikogo. A do tego odrobina matematyki. Polecamy!

GRA Z JAJEM
GRA Z JAJEM
GRA Z JAJEM
GRA Z JAJEM
GRA Z JAJEM
GRA Z JAJEM
GRA Z JAJEM

Wpis powstał przy współpracy z MUDUKO

Zawarte we wpisie linki są linkami afiliacyjnymi – to znaczy, że klikając w nie i kupując produkt, sprawisz, że ja otrzymam z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to w żaden sposób na cenę produktu, ale pokazuje mi, że cenisz moją pracę i korzystasz z moich poleceń 🙂

2020© MAMOWATO.PL | PATRYCJA PTASZEK