O czytającym piórze Albik pisałam już kilkukrotnie, bo faktycznie mamy już sporą kolekcję książek do Albika – chętnie poznajemy też nowości, bo Albik to naprawdę zabawka na lata.

Nowości wychodzą dość regularnie, więc można wzbogacać swoją biblioteczkę, na przykład niedawno pojawiły się dwie nowe książeczki z serii Czytaj z Albikiem – Moje pierwsze literki oraz Moje pierwsze cyferki.

Poprzednie wpisy o Albiku znajdziecie tutaj:

ALBIK – CO ROBIĆ Z TRZYLATKIEM

ALBIK – NOWOŚCI, w tym Dinozaury

ALBIK – NOWOŚCI, w tym książki o zawodach

ALBIK – NOWOŚCI, w tym Wszechświat

Cały system książek z serii Czytaj z Albikiem opiera się na elektronicznym piórze. Kupujemy je tylko raz – pasuje do każdej książki (trzeba je wgrywać z strony Albika, zajmuje to chwilkę). Na każdej z książek jest miejsce, w które przykładamy długopis i on uruchamia nagrania do tej właśnie książki.

W Albiku bardzo lubię tryby odczytywania – nazwy, odgłosy, więcej informacji i – to, co moje dzieci bardzo lubią – quizy (najczęściej o kilku poziomach trudności). Jak widzicie, zabaw z Albikiem jest co nie miara!

Jeśli zastanawiacie się nad fajnym, niebanalnym prezentem, bardzo polecam Wam Albika, a dziś chciałabym pokazać Wam z bliska dwie nowości z serii Czytaj z Albikiem.

CAŁĄ SERIĘ ALBIK i PIÓRO ALBIK KUPICIE TUTAJ: CZYTAJ Z ALBIKIEM

MOJE PIERWSZE LITERKI

Ta książka wspiera w nauce literek – oczywiście nie zastąpi pracy z dzieckiem, ale będzie fajnym dodatkiem. Na każdej rozkładówce mamy cztery litery – każdej z nich poświęcony jest krótki wierszyk ze słowami, które się na daną głoskę zaczynają.

Oprócz tego mamy wypisane kilka słów dla każdej z głosek, możemy bawić się w głoskowanie oraz w sylabizowanie oraz wskazywać obrazki przedstawiające to, co opisane jest przy pomocy słów.

Po przeczytaniu wierszyków możemy wykonać quizy, wcale nie są takie proste! Na końcu całej książki znajduje się gra planszowa, w której poćwiczymy literki i przypomnimy sobie postaci ze znanych bajek.

Książkę kupicie tutaj: MOJE PIERWSZE LITERKI

moje pierwsze literki
moje pierwsze literki
moje pierwsze literki
moje pierwsze literki
moje pierwsze literki
moje pierwsze literki
moje pierwsze literki
moje pierwsze literki
moje pierwsze cyferki
czytaj z albikiem

MOJE PIERWSZE CYFERKI

Druga książka skoncentrowana jest na literkach, ale faktycznie jej zawartość mnie zaskoczyła. Nie jest to przeliczanie, taki, jakiego się spodziewałam, ale bardzo fajna podróż przez krainę bajek. Na początku na każdej rozkładówce pochylamy się nad czterema liczbami, na pierwszej skupiamy się na cyfrach od 1 do 4, na kolejnej na cyfrach od 5 do 8 i tak dalej.

Na każdej z rozkładówek mamy też 4 scenki ze znanych bajek, na tych ilustracjach bardzo często przeliczamy znajdujące się przedmioty. Książka zachęciła nas też do nadrobienia baśni, których chłopcy nie znali – bardzo fajny pretekst! I dużo przyjemnego, niewymuszonego liczenia.

Kolejne rozkładówki prowadzą nas aż do liczby 20, następnie mamy jeszcze dwie duże rozkładówki, gdzie zliczamy najpierw od 1 do 10, a następnie od 11 do 20.

Na górze stron wypisane są liczby i na nie wskazujemy, podając poprawną odpowiedź (np. ile widzisz drzew na obrazku – zliczamy i długopisem Albik wskazujemy odpowiednią liczbę).

Na końcu książki również jest gra planszowa, zadania do niej odczytywane są przez pióro Albik.

Książkę kupicie tutaj: MOJE PIERWSZE CYFERKI

moje pierwsze cyferki
moje pierwsze cyferki
moje pierwsze cyferki
moje pierwsze cyferki
moje pierwsze cyferki
moje pierwsze cyferki
moje pierwsze cyferki
moje pierwsze cyferki

2020© MAMOWATO.PL | PATRYCJA PTASZEK