O zestawach PUS pisałam już wielokrotnie, a kiedy przychodzą do nas nowe książeczki, zachwycam się ponownie koncepcją i pomysłem na tę wyjątkową pomoc (w bardzo budżetowej cenie!)

Poprzednie wpisy o PUS znajdziecie tutaj:

PUS dla przedszkolaków

PUS dla starszaków 1

PUS dla starszaków 2

System PUS rośnie razem z dzieckiem, mało tego, książeczek do pracy jest naprawdę wiele i obejmują ogrom zagadnień i szerokie spektrum umiejętności, które możemy ćwiczyć razem z dzieckiem. Są więc książeczki o matematyce – od nauki cyfr, przeliczanek, po dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie. Są książeczki, dzięki którym poznamy i utrwalimy litery, nauczymy się czytać, pobawimy się sylabami. Są wreszcie książki o lekturach szkolnych, przyrodzie, kodowaniu czy zasadach ruchu drogowego. Jest tego naprawdę sporo!

PUS – JAK TO DZIAŁA?

Aby korzystać z PUS potrzebujemy pudełka z  tafelkami. Możemy je kupić osobno TUTAJ: ZESTAW KONTROLNY PUS. Możemy również wybrać jeden z dostępnych zestawów: ZESTAW DLA PRZEDSZKOLAKA  lub   ZESTAW NA POCZĄTEK SZKOŁY.

Na hasło mamowato (małe litery) możecie się załapać na zniżkę 15% – działa do piątku 23.04.2021!!! UWAGA – zniżka obejmuje CAŁY asortyment ze strony www.pus.pl – czyli zestawy PUS, PALETĘ, a także wszystkie wspaniałe pomoce drewniane.

Do zestawu kontrolnego możecie dokupić książeczki według potrzeb – my na przykład zaopatrujemy się regularnie w nowe książki i naprawdę zawsze jest z nimi sporo frajdy.

Co mam na myśli mówiąc „sporo frajdy” – z pewnością nie to, że moje dzieci siedzą godzinami i robią PUSy, co to, to nie 😀 Uwagi Frankowi starcza na 2, maksymalnie 3 zadania. Ale ja naprawdę uważam, że każde, nawet kilkuminutowe zadanie wnosi korzyść.

pus matematyka na starcie
pus matematyka na starcie

Jeśli chodzi o Kazia – on nie korzysta jeszcze z PUS, ale pracuje dzielnie z PALETĄ, to taki odpowiednik PUS, działa na podobnej zasadzie (kodowanie poprawnych odpowiedzi), ale sprawdza się świetnie przy młodszych dzieciach, bo nie trzeba znać liczb.

O systemie PALETA przeczytacie tutaj: PALETA oraz PALETA NOWE ZESTAWY.

A teraz do brzegu – na czym polega praca z PUS?

Praca z PUS to tak naprawdę to, co napisałam wcześniej, czyli kodowanie poprawnych odpowiedzi. W książeczkach mamy zadania, odpowiadając na nie, rozwiązując je, wybieramy odpowiedź – najczęściej jest to numer pola, na którym należy położyć odpowiedni tafelek. Kładziemy go na tym polu w pudełku – tafelek ląduje tam zawsze symbolem cyfry do góry.

Po rozwiązaniu całego zadania i ułożeniu wszystkich tafelków na odpowiednich polach zamykamy pudełko – odwracamy je na drugą stronę i ponownie otwieramy. Tym razem patrzymy na rewersy tafelków. Na nich znajdują się wzorki, ułożone odpowiednio powinny utworzyć wzór – kontrolą błędu jest właśnie ten wzór podany w rogu zadania, tam możemy sprawdzić, czy odpowiednio ułożyliśmy tafelki, czyli czy odpowiedzieliśmy poprawnie.

pus matematyka na starcie
pus matematyka na starcie
pus matematyka na starcie
pus matematyka na starcie
pus matematyka na starcie
pus matematyka na starcie
pus matematyka na starcie

Dziś chciałam Wam pokazać dwie nowe książeczki w wielkiej rodzinie PUSowych książek z zadaniami: Matematyka na starcie 1 raz Matematyka na starcie 2.

W komplecie bardzo fajnie widać, jak w tych książeczkach stopniuje się poziom trudności – zaczynamy od poznania symboli graficznych cyfr (również pisanych), następnie przechodzimy do przeliczanek, łączenie cyfry z odpowiednią ilością elementów.

W części drugiej jest już odrobinę trudniej – warto, by dziecko umiało czytać (choć oczywiście możemy je wspomóc), pojawią się liczebniki porządkowe, dodawanie na konkretach, kodowanie, w tym kodowanie ciągów, oraz pieniądze – to część dla starszych przedszkolaków.

Obie książeczki umilają nam nasze matematyczne poranki ostatnio, także polecam i zachęcam do skorzystania ze zniżki -15% na hasło mamowato (małe litery)– zniżka działa na stronie www.pus.pl oraz jest aktywna do 23.04.2021!

pus matematyka na starcie
pus matematyka na starcie
pus matematyka na starcie
pus matematyka na starcie
pus matematyka na starcie
pus matematyka na starcie

Książki Matematyka na starcie kupicie tutaj:

MATEMATYKA NA STARCIE 1

MATEMATYKA NA STARCIE 2

Jeśli chcecie zobaczyć więcej książeczek PUSowych z bliska, zajrzyjcie do poprzednich wpisów o systemie PUS:

PUS dla przedszkolaków

PUS dla starszaków 1

PUS dla starszaków 2

2020© MAMOWATO.PL | PATRYCJA PTASZEK