Choć większość przedszkoli proponuje zajęcia z języka angielskiego dla swoich podopiecznych, czasami to może nie wystarczać.

Powody mogą być różne. Jeśli jednak nie jesteś zadowolony z jakości nauczania w placówce, do której uczęszcza Twoja pociecha lub widzisz jakieś inne kwestie, warto zastanowić się nad dodatkowymi lekcjami w szkole językowej.

Angielski dla przedszkolaków to okazja do rozwoju kompetencji językowych oraz szansa na to, aby w szkole miały mniej problemów w nauce, podniosły swoje zdolności, a w dorosłym życiu – znalazły lepszą, dobrze płatną pracę. Poza tym – jeśli znamy angielski na dobrym poziomie, mamy więcej możliwości, możemy wziąć udział w dodatkowych kursach, podróżować, poznawać interesujące osoby z całego świata.

Jakie mogą by powody, dla których warto zapisać przedszkolaka na dodatkowy angielski

Nie każdy ma uzdolnienia w kierunku nauki języków. Niektórzy z nas mają problemy, starając się zapamiętywać nowe słówka i uczyć się zasad gramatyki. Nie ma w tym nic złego. Jeśli zauważysz, że Twoja pociecha również zmaga się z wyzwaniem, które wydaje się go przerastać, warto zareagować. Kluczem do sukcesu nie jest karcenie za błędy czy słabe wyniki, ale okazywanie wsparcia. Jeśli wybierzesz dobrą szkołę, gdzie uczą profesjonaliści – z pewnością znajdą oni sposób na to, by pomóc Twojemu dziecku w nauce.

Kolejnym powodem, dla którego angielski dla przedszkolaka w formie dodatkowych lekcji jest odwrotna do powyższej kwestia. Gdy zauważysz, że Twoje dziecko nie ma żadnych problemów z opanowaniem przerabianego w przedszkolu materiału, ma naturalne zdolności językowe, a sama nauka jest dla niego przyjemnością – koniecznie wesprzyj go poprzez dodatkowe lekcje. Zdolne maluchy powinny otrzymać dodatkową stymulację, by mogły rozwijać się szybciej i efektywniej. Inaczej nauka może stać się dla nich nudna i finalnie odwrócą się od niej, a w szkole będą się czuły wyobcowane.

Dodatkowe lekcje angielskiego dla przedszkolaków to także odpowiedź na doraźne sytuacje, takie jak dłuższe wyjazdy za granicę, a nawet przeprowadzki.

novakid

Na co zwracać uwagę, wybierając dodatkową szkołę angielskiego dla przedszkolaków

  • Nauka nie powinna być przykrym obowiązkiem, a przyjemnością i dobrą zabawą. Wybierz taką szkołę, która ma w programie elementy grywalizacji i ciekawe aktywności.
  • Zwróć uwagę, czy w szkole uczą profesjonaliści i osoby dobrze radzące sobie z dziećmi. Nauczyciele powinni odbywać regularne kursy i stale się dokształcać.
  • Jeśli zależy Ci na tym, by dziecko mówiło po angielsku z jak najlepszym akcentem, możesz wybrać szkołę, gdzie uczą native speakerzy. Nawet jeśli taki lektor nie mówi po polsku, nie masz się czego bać. Dzieci będą miały okazję nauczyć się języka podobnie, jak uczyły się polskiego – w naturalny sposób, oparty także na mowie ciała.
  • Uwzględnij charakter i temperament dziecka. Czy woli zajęcia w grupie, czy indywidualne? Lekcje 1:1 mają tę zaletę, że nauczyciel skupia się na dziecku i jego potrzebach w 100%. Tak jak np. w Novakid – program jest tworzony z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb malucha, a lektor w czasie lekcji poświęca mu całą swoją uwagę.
  • Możesz wybrać szkołę online – dzięki temu unikniesz stania w korkach i marnowania czasu na dojazdy, a zyskasz większą wygodę oraz elastyczność.

Materiał zewnętrzny

2020© MAMOWATO.PL | PATRYCJA PTASZEK