mamowato.pl

Blog tematyczny o rodzinie, zdrowiu i urodzie

Poradnik

Jak pakować prezenty? Ciekawe propozycje

Jak pakować prezenty? Ciekawe propozycje

Pakowanie prezentów nie jest zarezerwowane tylko dla profesjonalistów. W tym artykule dowiesz się, jak owijać prezenty, aby zachwycić swoich bliskich i przyjaciół. Zapraszam do lektury!

Wybór materiałów

Pierwszym krokiem w owijaniu prezentów jest wybór odpowiednich materiałów. Najpopularniejszym materiałem jest papier prezentowy. Wybierz papier o odpowiedniej gramaturze – im grubszy i mniej błyszczący, tym łatwiej będzie Ci owijać prezent. Pamiętaj, że papiery celofanowe czy cienkie mogą być trudne do okiełznania.

Drugim krokiem jest wybór taśmy. Taśma dwustronna jest idealna do owijania prezentów, ponieważ jest niewidoczna po naklejeniu. Można również użyć taśmy typu „magic”, która jest matowa i prawie niewidoczna po nałożeniu.

Jak pakować prezenty? Krok po kroku

Krok 1: Odmierzanie papieru

Pierwszym krokiem jest odmierzenie odpowiedniego kawałka papieru. Powinien on obejmować pudełko z małym zapasem na szerszym boku, natomiast z boków powinien sięgać nieco powyżej połowy wysokości pudełka.

Krok 2: Owijanie pudełka

Następnie owijamy najpierw szerszy bok pudełka bardzo starannie i ciasno, żeby nie było „luzu” między pudełkiem a papierem. Dobrym pomysłem jest przyklejenie początku papieru do pudełka mniej więcej na środku.

Krok 3: Zajmowanie się bokami

Teraz pora zająć się bokami. Zawsze zaginaj je, kiedy prezent jest do góry nogami, czyli od strony, na której łączy się papier.

Krok 4: Składanie i przyklejanie

Te boczne, zagięte krawędzie trzeba starannie zagiąć do środka. Jeśli dobrze odmierzyłaś papier to wyjdzie pięknie i równo. Na każdym etapie zaginania boków możesz sobie pomóc taśmą klejącą.

Inne sposoby na pakowanie prezentu

Wykorzystanie nietypowych dodatków

Jeżeli chcesz, aby Twój prezent wyglądał jeszcze bardziej wyjątkowo, możesz wykorzystać nietypowe dodatki. Przykładowo możesz użyć mapy zamiast papieru dekoracyjnego, albo zastąpić tradycyjną wstążkę kolorowym drucikiem ozdobnym.

Furoshiki – japońska technika pakowania prezentów

Furoshiki to japońska technika owijania prezentów, która polega na formowaniu ozdobnych wzorów ze sznurka wykonanego z papieru ryżowego. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie nietypowe i ekologiczne rozwiązania.

Podsumowanie

Owijanie prezentów nie musi być trudne. Wystarczy trochę cierpliwości, odpowiednie materiały i trochę kreatywności. Pamiętaj, że prezent nie jest tylko o tym, co jest w środku, ale także o tym, jak jest zaprezentowany. Dlatego warto poświęcić trochę czasu na to, aby Twój prezent wyglądał naprawdę wyjątkowo.

Zobacz także:

Udostępnij

O autorze

Alicja Królewicz jest założycielem i redaktorem naczelnym portalu parentingowego mamowato.pl - platformy dedykowanej wspieraniu rodziców i opiekunów w ich codziennych wyzwaniach. Absolwent psychologii dziecięcej i certyfikowany doradca w zakresie wychowania, Alicja ma ponad 10 lat doświadczenia w pracy z rodzinami i dziećmi.