mamowato.pl

Blog tematyczny o rodzinie, zdrowiu i urodzie

Dziecko

Którą książkę o kosmosie dla dzieci wybrać?

Którą książkę o kosmosie dla dzieci wybrać?

Kiedy dzieci zaczynają wykazywać zainteresowanie tym, co poza naszą planetą, zaczynają pojawiać się pytania. Pytania o gwiazdy, czarne dziury, księżyc, a nawet nieskończoność. Jak na nie odpowiedzieć, szczególnie, jeśli nie jesteśmy ekspertami w dziedzinie astronomii? Najprostszym rozwiązaniem jest skorzystanie z odpowiedniej książki o kosmosie dla dzieci.

Zobacz także: Jak zachęcić dziecko do czytania?

Co powinno zawierać dobra książka o kosmosie dla dzieci?

Dobra książka o kosmosie dla dzieci powinna być aktualna, zawierać najnowsze odkrycia i badania. Powinna także być dostosowana do wieku i poziomu zrozumienia dziecka. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji.

„Kicia Kocia w kosmosie”

Zacznijmy od książek dla najmłodszych. „Kicia Kocia w kosmosie” to doskonały sposób na wprowadzenie malucha w temat kosmosu. Dziecko dowie się, że istnieje coś więcej poza Ziemią, a jego ulubiona postać literacka staje się przewodnikiem w kosmicznej podróży.

„Kosmos”

„Kosmos” to najbardziej przystępna książka o kosmosie dla starszego czytelnika. Autor, Tomasz Rożek, pisze o nauce w bardzo zrozumiały sposób.

„Podnieś klapkę. Kosmos”

Książka „Podnieś klapkę. Kosmos” to doskonała propozycja dla dzieci w wieku przedszkolnym. Dziecko znajdzie tu dużo ciekawostek i podstawowych informacji, a zabawne ilustracje i klapki na pewno przyciągną jego uwagę.

„Profesor Astrokot odkrywa kosmos”

„Profesor Astrokot odkrywa kosmos” to książka, która wprowadzi dziecko w bardziej złożone tematy kosmiczne. Jest to bardzo atrakcyjna forma przekazu informacji, która na pewno zainteresuje młodszych i starszych szkolniaków.

„Miś Pracuś w kosmosie”

Inną propozycją dla najmłodszych jest „Miś Pracuś w kosmosie”. Tutaj również mały czytelnik dowie się podstawowych informacji o kosmosie, a dodatkowo książeczka zawiera ruchome elementy, które na pewno przyciągną uwagę dziecka.

„Atlas kosmosu. Z naklejkami i plakatem”

Dla tych, którzy chcą zainteresować swoje dzieci astronomią, warto sięgnąć po „Atlas kosmosu. Z naklejkami i plakatem”. Jest to praktyczne narzędzie do utrwalania wiedzy zdobytej z książek.

„Kosmos i jego tajemnice”

„Kosmos i jego tajemnice” to książka przeznaczona dla dzieci od 9 roku życia. Zawiera wiele praktycznych informacji w łatwej do zrozumienia formie.

„Kosmos, to o czym dorośli Ci nie mówią”

Dla młodszych i starszych nastolatków polecamy książkę „Kosmos, to o czym dorośli ci nie mówią”. Znajdą tu poszerzoną treść i informacje, które pomogą im lepiej zrozumieć kosmos.

„Kosmos. My i tajemnica nieskończoności”

„Kosmos. My i tajemnica nieskończoności” to książka, która na pewno zafascynuje każdego nastolatka. Autor z pasją pisze o kosmosie i potrafi przedstawić trudne tematy w zrozumiały sposób.

„Jerzy Rafalski opowiada o planetach”

„Jerzy Rafalski opowiada o planetach” to książka przeznaczona dla starszych dzieci. Zawiera dużą ilość informacji i wspaniałe zdjęcia.

Podsumowanie

Wybór książki o kosmosie dla dzieci zależy od wieku i zainteresowań dziecka. Ważne jest, aby książka była aktualna i zawierała najnowsze odkrycia. Pamiętaj, że najważniejsze jest zainteresowanie dziecka i rozbudzenie jego ciekawości świata.

Źródło: https://empik.com/pasje/ksiazki-o-kosmosie-dla-dzieci-top-10-najlepszych-tytulow,125558,a

Udostępnij

O autorze

Alicja Królewicz jest założycielem i redaktorem naczelnym portalu parentingowego mamowato.pl - platformy dedykowanej wspieraniu rodziców i opiekunów w ich codziennych wyzwaniach. Absolwent psychologii dziecięcej i certyfikowany doradca w zakresie wychowania, Alicja ma ponad 10 lat doświadczenia w pracy z rodzinami i dziećmi.