mamowato.pl

Blog tematyczny o rodzinie, zdrowiu i urodzie

Rodzice

Najlepsze książki o ciąży dla przyszłych rodziców

Najlepsze książki o ciąży dla przyszłych rodziców

Ciąża to jedno z najbardziej radosnych i jednocześnie skomplikowanych okresów w życiu przyszłych rodziców. W tym czasie mogą pojawić się różne pytania i wątpliwości. Jednym z najlepszych sposobów na uzyskanie odpowiedzi i przygotowanie się do macierzyństwa jest zanurzenie się w lekturze odpowiednich książek o ciąży. Poniżej przedstawiamy listę najlepszych pozycji, które pomogą Ci zrozumieć, czego możesz się spodziewać w najbliższych miesiącach.

Zobacz także: Które książki o wychowaniu dziecka warto przeczytać?

1. „Będę mamą!” – Jillian Michaels, wyd. Laurum

Poradnik oferuje wytyczne dotyczące suplementacji, norm żywieniowych, aktywności i relaksu, a także zawiera porady specjalistów i przepisy na zdrowe dania.

2. „Być w ciąży i (nie) zwariować. Antyporadnik dla przyszłych rodziców” – Reid Jordan, Williams Erin, wyd. Buchmann

Książka ta odczarowuje ciążę, przedstawiając ją z codziennej strony, odrzucając mity i pokazując brutalną prawdę.

3. „Rodzić można łatwiej” – Iza Dembińska

Iza Dembińska, doświadczona położna i instruktorka fitness dla kobiet w ciąży, dzieli się w swojej książce wartościowymi radami i wskazówkami na temat porodu oraz połogu. Przede wszystkim podkreśla, że każda kobieta może urodzić łatwiej, jeśli tylko odpowiednio się do tego przygotuje.

4. „Księga ciąży” – Nieznany Autor

Księga ciąży” to kompleksowe źródło informacji na temat emocjonalnych i fizycznych zmian towarzyszących ciąży. Książka odpowiada na wiele pytań związanych z ciążą i porodem, a także zawiera wiele praktycznych rad na temat zdrowego odżywiania w ciąży.

5. „Najszczęśliwsze niemowlę w okolicy” – dr Harvey Karp

W tej książce, dr Harvey Karp dzieli się swoją wiedzą na temat tego, jak uspokoić nawet najbardziej marudne niemowlę. Jego rady mogą okazać się nieocenione dla młodych rodziców, którzy zmagają się z niekończącym się płaczem swojego maluszka.

6. „Macierzyństwo non-fiction” – Joanna Woźniczko-Czeczott

Ta książka to prawdziwe oddech świeżości wśród publikacji na temat macierzyństwa. Autorka, Joanna Woźniczko-Czeczott, szczerze dzieli się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami na temat zmian, jakie zachodzą w życiu kobiety podczas ciąży i po narodzinach dziecka.

7. „Dziecko z bliska” – Agnieszka Stein

Agnieszka Stein w swojej książce tłumaczy, co naprawdę oznacza termin „rodzicielstwo bliskości”. Jest to raczej publikacja psychologiczna niż klasyczny poradnik rodzicielski, który pomaga zrozumieć, jak budować bliską relację z dzieckiem.

Podsumowanie

Ciąża i macierzyństwo są pełne wyzwań, ale dzięki odpowiedniej wiedzy i przygotowaniu, mogą stać się jednym z najpiękniejszych okresów w życiu. Bez względu na to, czy jesteś przyszłym rodzicem, czy już doświadczonym rodzicem, te książki na pewno pomogą Ci zrozumieć, jak radzić sobie z trudnościami i cieszyć się radościami, jakie niesie ze sobą ciąża.

Udostępnij

O autorze

Alicja Królewicz jest założycielem i redaktorem naczelnym portalu parentingowego mamowato.pl - platformy dedykowanej wspieraniu rodziców i opiekunów w ich codziennych wyzwaniach. Absolwent psychologii dziecięcej i certyfikowany doradca w zakresie wychowania, Alicja ma ponad 10 lat doświadczenia w pracy z rodzinami i dziećmi.