Bardzo często pytacie mnie we wiadomościach prywatnych o sugestie prezentowe – w tym, najczęściej chyba o urodziny, święta oraz chrzciny – postanowiłam zbiorczo odpowiedzieć na to pytanie w tym wpisie.

JAKI PREZENT NA CHRZCINY?

Myślę, że należy się przede wszystkim zastanowić, czy chcemy podarować prezent praktyczny, czy pamiątkowy
 
Jeśli zdecydujemy się na prezent praktyczny – polecam zapytać rodziców maleństwa wprost, co chcieliby otrzymać. W momencie chrzcin dziecko jest już na świecie jakiś czas (logiczne ;), i rodzice sami doskonale wiedzą, co im się przyda, czego potrzebują, a co już na przykład mają (po co komu trzecie krzesełko do karmienia). 
 
Bywa też, że przekonania okołodzieciowe, tudzież wychowawcze rodziców dziecka nie do końca współgrają z gustami i przekonaniami osoby, która prezent daje. Na przykład popularne torty z pampersów u nas zupełnie by się nie sprawdziły (używamy pieluszek wielorazowych), podobnie mata edukacyjna (nie używaliśmy – uważam, że większość dostępnych na rynku mat ma za dużo kolorów i bodźców dla maluszków, ale to moje przekonanie of kors).
 
Dlatego, jeśli chcecie kupić coś praktycznego, naprawdę zapytajcie rodziców, bo może się okazać, że Wasz pomysł na praktyczny prezent wcale nie jest praktyczny w oczach rodziców dziecka 🙂
 
Możecie też po prostu dać pieniądze – to nie jest taki najgorszy prezent 😉 my na przykład na chrzciny Franka poprosiliśmy o pieniądze, które odłożyliśmy na szczepienia. 
 
Wydaje mi się, że jeśli chodzi o prezenty na chrzciny, święta, urodziny dziecka, najpopularniejsze stały się prezenty praktyczne lub właśnie gotówka. Ale w przypadku chrzcin polecam Wam również przemyśleć sprawę prezentu pamiątkowego. 
 
Dlaczego? Dlatego, że chrzciny zdarzają się tylko raz w życiu – urodziny, święta również są wyjątkowe, jednak obchodzimy je co roku. Poza tym z czasem bardzo często zapominamy o dacie chrztu dziecka – tu świetnie sprawdzą się pamiątki z możliwością graweru. 
 
Poniżej znajdziecie kilka moich propozycji prezentu na chrzest.
 
Jaki prezent na chrzciny?
 
1. Pamiątkowe grawerowane smoczki, grzechotki, pojemniki na pukle włosów, czy pierwsze ząbki
 
Jest tego dość sporo w internetach, możemy kupić takie z opcją wygrawerowania na przykład daty chrztu – srebrne lub posrebrzane lepiej zniosą upływ czasu. Uważam, że będzie to piękna pamiątka tego wyjątkowego dnia. Na obrazku akurat grzechotka posrebrzana Mamas and Papas, kolekcja Once Upon a Time oraz pojemnik na pukiel włosów i pierwszy ząbek Mamas and Papas, kolekcja Once Upon a Time.
 
2. Medaliki, bransoletki, zawieszki 
 
Również polecam wygrawerować datę chrztu, przepiękna pamiątka na lata. Na zdjęciu złoty medalik, złota bransoletka i złoty medalik, wszystkie ze strony www.murrano.pl
 
3. Bon na sesję zdjęciową
 
Moja znajoma otrzymała taki na swój baby shower i pamiętam, że pomyślałam wtedy „wow, ale super prezent”. Robimy tyle zdjęć na co dzień i one gdzieś tam są w komórkach, w chmurach w internecie, da pendrivach. Ale jest ich tyle, że nawet się ich nie przegląda. Dlatego taka sesja i kilka, kilkanaście pięknych zdjęć, dodatkowo w jakimś ozdobnym albumie, będzie pamiątką na lata. 
 
4. Odcisk rączki i stópki
 
Możemy kupić to jako dodatek, mały pamiątkowy gest. Może się wydawać, że to zbędny gadżet, ale uwierzcie mi, że po czasie (nawet już po roku) zobaczycie, że to świetna pamiątka i nie raz rozczulicie się spoglądając na tę małą stopinkę i rączkę odbitą w masie. Na zdjęciu zestaw do odcisku dłoni Mamas and Papas, kolekcja Welcome to the World.
 
5. Pamiątkowy album
 
Bardzo żałuję, że nie przyłożyłam się bardziej do zdjęć z chrztu Franka – wszyscy lataliśmy jak szaleni, osoba, którą poprosiliśmy o robienie zdjęć, w końcu ich nie zrobiła (a właściwie zrobiła – trzy i wszystkie rozmazane ;). Gdybym jednak miała ładne zdjęcia, z pewnością ucieszyłabym się z takiego pamiątkowego albumu – tym fajniej, że można na nim również wygrawerować na przykład datę chrztu świętego. Na zdjęciu album z www.murrano.pl.
 
6. Pamiątkowy kocyk – metryczka
 
O kocykach Martello pisałam już wielokrotnie – kocyków metryczek maja wiele wzorów i każdy dostępny w bogatej kolorystyce, jest w czym wybierać! Kocyk jest idealnym prezentem dla noworodka, ale również – jeśli sami wybierzemy dedykację na nim – może stać się doskonałym prezentem na chrzciny!
 
Dużo inspiracji na tradycyjny, pamiątkowy prezent na chrzest znajdziecie na stronie www.murrano.pl. 
 
Jeśli podoba Ci się ten wpis, lub w jakiś sposób uważasz go za przydatny dla siebie, daj mi znać! Możesz polubić mamowato.pl na Facebooku  (tam piszę śmieszne rzeczy, a czasem trochę smutne, albo po prostu zwykłe) zacząć obserwować mnie na Instagramie (tam jest dużo zdjęć i one nie są jakieś ładne, bo trochę nie umiem ich robić), podzielić się tym tekstem przy pomocy poniższych ikonek lub zostawić komentarzBez Was to miejsce nic nie znaczy, cieszę się z każdej Waszej reakcji!

2017© MAMOWATO.PL | PATRYCJA PTASZEK