mamowato.pl

Blog tematyczny o rodzinie, zdrowiu i urodzie

Dziecko

Jaką książkę o historii Polski dla dzieci wybrać?

Jaką książkę o historii Polski dla dzieci wybrać?

Historia Polski jest pełna fascynujących historii i osobowości, które kształtowały nasz naród. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby dzieci od najmłodszych lat miały dostęp do książek, które w przystępny i atrakcyjny sposób przedstawiają te wydarzenia. Ale jaką książkę o historii Polski dla dzieci wybrać? Oto kilka propozycji.

Zobacz także: Jak zachęcić dziecko do czytania?

„Jagiełło pod prysznicem” – Paweł Wakuła

Ta książka to prawdziwa gratka dla młodych miłośników historii. Autor, w ciekawy i humorystyczny sposób, wprowadza czytelnika w świat dawnej Polski, od czasów powstania państwa polskiego.

O czym jest ta książka?

W książce znajdziemy nie tylko informacje o historii, ale także o codzienności królów, bitwie pod Legnicą czy chrzcie Polski. Całość opowiadana jest przez dziadka swojemu wnukowi, co dodaje książce niepowtarzalnego uroku.

Dla kogo jest ta książka?

Książka jest przeznaczona dla czytelników w wieku 9+. Jest to idealna propozycja dla młodych historyków, którzy chcą poznać historię Polski w ciekawy i niebanalny sposób.

„A to historia. Opowiadania z dziejów Polski” – Kazimierz Szymeczko

Ta książka to prawdziwe kompendium wiedzy o historii Polski. Jej bohaterami są mole książkowe – Historynek, Wierszynek i Militarek, które w przystępny sposób opowiadają o najważniejszych faktach z dziejów naszego kraju.

O czym jest ta książka?

W książce nie znajdziemy suchych dat i nazwisk. Zamiast tego, autor skupia się na przedstawieniu specyfiki historii Polski, pokazując, jak wyglądały wydarzenia z różnych perspektyw.

Dla kogo jest ta książka?

Książka jest przeznaczona dla czytelników w wieku 9+. Jest to idealna propozycja dla młodych historyków, którzy chcą poznać historię Polski w ciekawy i niebanalny sposób.

„Detektywi z klasztornego wzgórza” – Zuzanna Orlińska

To książka dla młodych detektywów, którzy uwielbiają zagadki i tajemnice. Akcja toczy się w 1930 roku, ale pewne sploty wydarzeń prowadzą czytelników do Czerwieńska 600 lat wcześniej.

O czym jest ta książka?

W książce znajdziemy przygody dwojga młodych detektywów, templariuszy, opactwo, prezydenta Ignacego Mościckiego i pisarza Kornela Makuszyńskiego. To prawdziwa podróż w czasie, pełna emocji i wiedzy historycznej.

Dla kogo jest ta książka?

Książka jest przeznaczona dla czytelników w wieku 9+. Jest to idealna propozycja dla młodych detektywów, którzy chcą połączyć swoje zainteresowania z nauką historii.

Podsumowanie

Wybór odpowiedniej książki o historii Polski dla dzieci może być trudny, ale dzięki powyższym propozycjom, na pewno ułatwimy sobie to zadanie. Ważne jest, aby książka była nie tylko dobrze napisana i ciekawa, ale także dostosowana do wieku i zainteresowań naszego dziecka.

Nie zapominajmy, że nauka historii to nie tylko zapamiętywanie dat i faktów, ale przede wszystkim zrozumienie, jak wyglądał świat naszych przodków i jakie wydarzenia kształtowały naszą dzisiejszą rzeczywistość. A dobrze dobrana książka na pewno pomoże nam w tym zadaniu.

Udostępnij

O autorze

Alicja Królewicz jest założycielem i redaktorem naczelnym portalu parentingowego mamowato.pl - platformy dedykowanej wspieraniu rodziców i opiekunów w ich codziennych wyzwaniach. Absolwent psychologii dziecięcej i certyfikowany doradca w zakresie wychowania, Alicja ma ponad 10 lat doświadczenia w pracy z rodzinami i dziećmi.